• Kampanya Adıİstanbul Maratonu 2019

  • Ulaştığı/Hedef Bağışcı Sayısı7 / 20

  • Ulaştığı/Hedef Bağış Tutarı (TL)380 / 1500

  • Kampanya Kodu LK 2737

  • Göğüs Numarası

Paylaş
25%
380 / 1500 TL
Kampanya Hedefim
Neden Koşuyorum
NEDEN KOŞUYORUM
Koşar adım LÖSEV’den selamlar,sevgiler. Geçtiğimiz yıl düzenlenen 40. İstanbul Maratonunda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) gönüllü olarak üç arkadaşımla birlikte koşmuş, kıymetli bağışçılarımız sayesinde toplamda 4 adet akülü tekerlekli sandalye alacak bağış miktarına ulaşmış ve tam 4 hayata dokunma fırsatımız olmuştu. Bir yerlerde ufacık bir umut ışığı arayan dört ihtiyaç sahibi engelli vatandaşımızı hayata dahil etmiş olmanın gururumu sizlerle paylaştık. Bu yıl düzenlenecek olan 41. İstanbul Maratonunda adımlarımızı LÖSEV için atacağız. İhtiyaç sahibi çocuklarımızın başta sağlık ve eğitim olmak üzere diğer tüm ihtiyaçlarının karşılanarak hayata,aramıza kazandırılmasını bağışlarınızla desteklemenizi bekliyorum. Hayata emsallerinden geride başlayan; sağlık, eğitim ve temel ihtiyaçlarının karşılanmasında desteğe ihtiyaç duyan çocuklarımızın yaşamlarına sizlerle birlikte dokunmak istiyorum. Unutmayalım ki bir çocuk değişir Türkiye değişir. Kıymetli destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Koşar Adım LÖSEV

3 sene tedavi = yaşıtlarından ve okul hayatından ayrı geçen aylar belki yıllar

3 senenin sonunda hayata merhaba!

Bu koca seneler herkes için farklı hızda geçiyor, zaman durmuyor.

Yaşıtları okullarda sıralarda eğitim alırken, spor ve sanatla buluşup sosyal ve kültürel anlamda gelişirken lösemili çocuklarımız hastane odalarında, kapalı kapılar ardında kanserle mücadelede ediyor, iğnelerle ilaçlarla yaşama tutunmaya çalışıyor. Üstelik lösemi canavarını yenmiş olsa bile önünde kapatması gereken yaşıtlarıyla arasında açılmış o büyük zaman dilimi kalıyor.  İşte tam da bu noktada LÖSEV devreye giriyor, sıradaki mücadelemiz EĞİTİM!

Çok çalışarak ve çok da eğlenerek yılların açığını kapatıyoruz.

LÖSEV, çocukların ikinci evi. Üstelik sadece hastalıkta değil sağlıkta da yanında! Biz bir söz verdik çocuklarımıza. İyi günde, kötü günde büyük LÖSEV Ailesi hep yanında.

Çünkü hayatımız çocuklarımız!

İşte böyle başladı “Canım Kardeşim Ders Evleri’ projesinin hikâyesi. Tedavi süresince eğitim hayatına devam edemeyen minik kahramanlarımız, bu eğitim açığını kendi kendilerine kapatamaz ama gönüllü eğitim neferlerimizle biz bu savaşı da kazanırız!

Tabii ki sizlerin yardımlarıyla!

Koşar Adım LÖSEV takımı olarak hedefimiz;

Merkezimiz Ankara ve şubelerimizde toplam 350 minik kahramanımızın, Canım Kardeşim Ders Evinde tüm yıl eğitim görmesi ve ailelerine ek külfet oluşturmadan eğitim burslarının karşılanması.

1 çocuğumuzun bir yıllık eğitim giderleri 6.000 TL.

Peki ya sen, lösemiyi ve kanseri yenen kaç çocuğu eğitimle buluşturacaksın? Hadi bakalım, kolları sıvayalım. Bir kalem, bir defter başlayın hesaplara…

Biz koşacağız; onlar okuyacak,sağlıkla büyüyecek!