• Kampanya Adıİstanbul Maratonu 2019

  • Ulaştığı/Hedef Bağışcı Sayısı35 / 200

  • Ulaştığı/Hedef Bağış Tutarı (TL)2255 / 2000

  • Kampanya Kodu LK 2858

  • Göğüs Numarası

Paylaş
112%
2255 / 2000 TL
Kampanya Hedefim
Neden Koşuyorum
NEDEN KOŞUYORUM
Yakın zamanda çok sevdiğim eşimi kanser hastalığından kaybettim.Hep Uzaktan duyardım kanser hastalığını. .Zamanın bize ne göstereceğini bilmeden , zorlu bir sürecin içine girdik. Her sürecinde eşimin yanında oldum. Destek oldum.Yeni insanlar, yeni yaşantılar...Eşim için üzülürken; başka hastalarlada tanıştım.Küçücük çocuklar, sevgilisinin gözlerinin içine bakanlar, anne babası için kaygılanananlar...Maddi sıkıntı çekenler... Hepsi için kaygılandım. Hastalığa yenik düştü eşim. Eşim vefat edince kendiminyürümeye koşmaya verdim. Bana çok iyi geldi.Bir arkadaşımın desteğiyle maratona kayıt yaptırdım. Madem bu maratona katılıyorum bir anacı olmalı diye düşündüm.Ve bence doğru adres LÖSEV. Eşimin anısına ve küçük hastalara yardımım dokunması anacıyla katılacağım. Desteklerinizle birçok hastaya umut olmanızı istiyorum. Sevgiyle kalın...
Koşar Adım LÖSEV

3 sene tedavi = yaşıtlarından ve okul hayatından ayrı geçen aylar belki yıllar

3 senenin sonunda hayata merhaba!

Bu koca seneler herkes için farklı hızda geçiyor, zaman durmuyor.

Yaşıtları okullarda sıralarda eğitim alırken, spor ve sanatla buluşup sosyal ve kültürel anlamda gelişirken lösemili çocuklarımız hastane odalarında, kapalı kapılar ardında kanserle mücadelede ediyor, iğnelerle ilaçlarla yaşama tutunmaya çalışıyor. Üstelik lösemi canavarını yenmiş olsa bile önünde kapatması gereken yaşıtlarıyla arasında açılmış o büyük zaman dilimi kalıyor.  İşte tam da bu noktada LÖSEV devreye giriyor, sıradaki mücadelemiz EĞİTİM!

Çok çalışarak ve çok da eğlenerek yılların açığını kapatıyoruz.

LÖSEV, çocukların ikinci evi. Üstelik sadece hastalıkta değil sağlıkta da yanında! Biz bir söz verdik çocuklarımıza. İyi günde, kötü günde büyük LÖSEV Ailesi hep yanında.

Çünkü hayatımız çocuklarımız!

İşte böyle başladı “Canım Kardeşim Ders Evleri’ projesinin hikâyesi. Tedavi süresince eğitim hayatına devam edemeyen minik kahramanlarımız, bu eğitim açığını kendi kendilerine kapatamaz ama gönüllü eğitim neferlerimizle biz bu savaşı da kazanırız!

Tabii ki sizlerin yardımlarıyla!

Koşar Adım LÖSEV takımı olarak hedefimiz;

Merkezimiz Ankara ve şubelerimizde toplam 350 minik kahramanımızın, Canım Kardeşim Ders Evinde tüm yıl eğitim görmesi ve ailelerine ek külfet oluşturmadan eğitim burslarının karşılanması.

1 çocuğumuzun bir yıllık eğitim giderleri 6.000 TL.

Peki ya sen, lösemiyi ve kanseri yenen kaç çocuğu eğitimle buluşturacaksın? Hadi bakalım, kolları sıvayalım. Bir kalem, bir defter başlayın hesaplara…

Biz koşacağız; onlar okuyacak,sağlıkla büyüyecek!