BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

ON BİNLERCE LÖSEV’Lİ İLE ATA’MIZIN HUZURUNDAYDIK!

 
LÖSEV olarak binlerce Lösemi mücadelecisi çocuğumuz ve aileleri, iyileşmiş gençlerimiz, yetişkin kanser hastalarımız,
Aile Komitelerimiz ve “Sevgiyi, İyiliği, Umudu ve Mücadeleyi” gittiği her yere taşıyan gönüllü ordumuz ile birlikte
Ata’mızın huzurunda bir araya geldik.

 
Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı ve Vakfımızın 25’inci yılı dolayısıyla çifte heyecan yaşıyoruz. Türk halkının istiklal mücadelesini zafere ulaştıran birlik, beraberlik, azim ve inancını kendimize rehber edindik. 100 yıla sığacak projeleri 25 yılda hayata geçirmenin gururunu taşıyoruz.
 
Cumhuriyet’ten aldığı güçle yola çıkan LÖSEV olarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e saygı, minnet ve şükranlarımızı sunmak için Anıtkabir’de on binlerle buluştuk. 30 Eylül’de gerçekleştirdiğimiz törene, ,Vakfımızın Kurucusu Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Üstün Ezer, Vakfımızın Yönetim Kurulu Üyeleri, Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuklarımız, iyileşmiş gençlerimiz, Aile Komitelerimiz, bağışçılarımız ve gönüllülerimiz olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce kişi katıldı.
 
Büyük LÖSEV Ailesi olarak Aslanlı Yol'dan ilerleyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıktık. Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ezer ve beraberindeki heyet, Atatürk'ün mozolesine LÖSEV motifli çelengi bıraktı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçildi ve Dr. Ezer, burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.
 
Anıtkabir avlusunda ‘Büyük LÖSEV Ailesi’ fotoğraf çekiminin ardından, alanda dev Türk Bayrağı açıldı. Ziyaret sonrasında düzenlenen Anıtpark ve Anıttepe Spor Tesisleri’ndeki etkinliklerimizde LÖSEV kuruluşu olan LSV Eğitim Kurumları öğrencilerimiz tarafından koro ve dans gösterileri sahnelendi. DJ Serkan Kızılbayır ve Seksen Desibel adlı müzik gurubunun sahne aldığı etkinliğimizde Cumhuriyet’in 100’üncü yılı heyecanını büyük bir coşkuyla kutladık.
 
Etkinlikte konuşan Başkanımız Dr. Ezer, şöyle dedi: “8 Kasım 1998‘te bir masa, bir sandalye ile kurulmuş olan LÖSEV, mucize bir başarı öyküsüdür. 1990’lı yıllarda LÖSEV kurulmadan önce yüzde 20’lerde olan tedavi başarısını bugün kendi hastanesinde yüzde 94‘lere çıkartmanın haklı gururunu yaşatmaktadır. Ancak yeterli değildir. Neden yüzde 100 başarıyı yakalayamıyoruz? Bu engele rağmen yüzde 94 başarı için gerçekten çok fazla bedel ödedik. Şunu iyi bilsinler ki engel oldukları LÖSEV ya da Dr. Üstün EZER değil, engel oldukları Lösemili Çocuklarımızın hayatıdır. Artık bıraksınlar da bürokrasi ile değil de yalnızca Lösemi Canavarı ile MÜCADELE EDELİM ve yüzde 100 başarıyı gerçekleştirelim. Karşılaştığımız engeller, ödetilen bedeller bize şunu göstermiştir ki: Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Gençliği ile Türk Halkına bıraktıkları miras değil emanettir. Miras yemeyip emanete sahip çıkarak ülkemizi kuruluş raylarına tekrar oturtacağız. Bugün LÖSEV çocukları – gençleri –aileleri ve gönüllülerinden oluşan on binlerce MAĞDUR insan bir araya gelmiş ve önemli bir mesaj vermiştir.
İnanıyoruz ki Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda sapmadan yürürsek sevgi, iyilik ve umut dolu mücadelemiz de sonunda BİZ KAZANACAĞIZ. 25. Yıl kutlamalarımız artarak devam edecektir. Önemli mesajlarımız olacak, lütfen bizi izlemeye devam ediniz.”
 
 
 
 
 
 
 
LÖSEV
Ekim /2023