BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

DR. EZER’İN ADI ZEYTİN ALANI’NDA
LÖSEV KURUCU YÖNETİM KURULU BAŞKANI
DR. ÜSTÜN EZER’İN İSMİ
ZEYTİN GEN KORUMA ALANINA VERİLDİ
 
Lösemili Çocuklara 25 yıldır hayat veren LÖSEV’in Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer’in ismi Adana Tarsus Zeytin Gen Koruma Alanı’na verildi. Bir fidanı toprakla buluşturmanın, büyüyüp yeşermesini sağlamanın çocuklarımızın geleceğine yapacağımız en büyük katkı olacağına inanan LÖSEV olarak bu çalışma için Tarsus Belediye Başkanı Sayın Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ederiz.
 
Tarsus Belediyesi kentte yeşil alanların artırılmasını sağlamak ve tescilli ürünleri koruma altına alabilmek amacıyla belediyeye ait Gaziler Mahallesi’nde bulunan, zeytin ve zeytinyağı konusunda bilinç oluşturmak için hayata geçirilen Zeytin Gen Koruma Alanı’na Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, LÖSEV Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer’in ismini verdi.
 
Türkiye’nin dört bir yanından LÖSEV Ailelerinin ve iyileşen Lösemili Gençlerin katılımıyla 26 Aralık 2022 günü gerçekleşen açılışta, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve Dr. Üstün Ezer Lösemili Çocuklarla birlikte zeytin fidanı dikti.
 
Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan açılışta yaptığı konuşmada Cumhuriyet kazanımlarının Kurtuluş Savaşı’nda altın tepsiyle sunulmadığını; kan, acı ve yoklukla bugünlerin kazanıldığını vurgulayarak başladığı konuşmasında şunları kaydetti,
“Sonrasında Cumhuriyet’in idealler ordusu vardı. Ülkede o zor koşullardan en iyi yerlere gelirken inanılmaz bir çaba gösterdiler. Öldüklerinde bile ceplerinde 5 lira para vardı. Kiminin ayağı kırıktı, kitapların üzerine uzatmışlardı. İşte Cumhuriyet’in o idealler ordusundan çok değerli bir insan da Dr. Üstün Ezer hocamız. Bizlerin böyle insanlara hak ettikleri değerleri vermek mutlaka boynumuzun borcu olmalı.”
 
Hayatında ilk defa böyle bir şeye tanık olduğunu belirten Dr. Üstün Ezer de teşekkürlerini şu sözlerle iletti,
"Burada çocuklarımı görünce çok mutlu oldum. Değerli başkanım beni olduğumdan daha yücelten, takdir eden konuşmanız için gerçekten tesekkür ederim. İçimi farklı bir duygu kapladı. İyi ki buradayım ve iyi ki buraya gelerek sizlerle tanıştım. Bizim yaptığımız aslında her hekimin her insanın yapması gereken işler. İnanılmaz güzel bir alanın benim adıma yapılması çok gurur verici."