BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

Lösemi ve kanserin “amansız hastalıklar” olarak görüldüğü, 10 çocuktan 8’inin kaybedildiği 1998 senesinde, lösemili çocukların ve ailelerinin yüzlerinde bir tebessüm bırakabilmek için LÖSEV’i kurduk. Bu zor ve engelli yolculukta iyilik ve sevgi doluydu kalbimiz.

Bugün ise, ülkemizin en çok tanınan, güvenilen ve en çok üreten sivil toplum kuruluşu olarak 20. yılımızı kutluyoruz.

Bir avuç lösemili çocuk ile çıktığımız bu yolda bugün 30.000’e yakın lösemili ve kanserli çocuk ve yetişkin hastayı kucaklamış olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bunu yalnız başarmadık. Yanımızda iyilik yapanın iyilik bulacağına inanan siz değerli dostlarımız, milyonlarca gönüllümüz vardı.

Biliyoruz ki hep birlikte daha nice başarılara imza atacak ve iyileşerek hayata tutunan çocuklarımızın haklı gururunu sizinle paylaşacağız.

Unutmayın ki lösemi değil iyilik bulaşıcıdır.

20. yılımızda rengarenk ve çok daha yenilikçi bir bakış açısıyla tüm toplumu ve dünyayı kucaklamak için yola devam ediyoruz. Bütün çocuklarımızı önemseyerek %100 başarı ile yaşatmaya kararlıyız.

Önce lösemili çocuklar sonra da tüm kanserli çocuklar için çıktık yola. Son olarak yetişkin onkoloji hastalarımızı da kattık aramıza. Zengin fakir, doğulu batılı, senden ya da benden demeden 75 milyonu kucaklamaya, kardeşlik türküleri söylemeye kararlıyız.

Siz de bu mucizevi ülküye daha çok destek vererek daha fazla çocuğumuzun iyileşmesini ve annelerinin gülümsemesini sağlayabilirsiniz.

Tüm çocuklarımızın, hastalarımızın gülümsemelerini maskeler kapatmasın diye el ele, yan yana ilerliyoruz; onların yarınlarına umut olmak için çalışıyoruz. Bu mücadelede sizin de yanımızda olmanız bize güç ve mutluluk verecektir. Çünkü 20 yıldır, bizim "hayatımız çocuklarımız"…

Durmak yok, hayat kurtarmaya devam...

Pek çok bağımsız araştırma ve ankette her zaman “Türkiye’nin en güvenilir sivil toplum kuruluşu” unvanını aldık.

Elimizden gelenin en iyisini yaptıkça ve şeffaf çalıştıkça Türk halkının güvenini ve desteğini kazandık.

Bizler de bugüne dek lösemili çocuklarımızı yalnız bırakmayan siz gönül dostlarımıza inanıyor ve güveniyoruz.

Lösemili çocuklarımız ve kanser hastalarımız 20 yıldır LÖSEV çatısı altında, duyarlı kişi ve kurumların destekleri ile iyileşiyorlar. Ortada güvene dayalı bir başarı varsa bunu ilk önce hak eden ve taçlandıran lösemili çocuklarımız ve bağışçılarımızdır.

Sizler, 20. yılımızda binlercesinin daha yaşama umutla bağlanmasını sağlayacak, bundan sonra her yerde “lösemili çocukların yaşam sevinci” olarak anılacaksınız.

İyi ki varsınız ve her zaman yanımızda olacaksınız...

Lösemi nedir, kemik iliği nakli nasıl yapılır hep birlikte öğrendik. Birbirlerine arkadaşlıktan da öte kardeşlik yapan lösemili çocuklarımızı, birbirinin çocuklarına annelik yapan lösemili çocukların annelerini izledik.

Bir çocuğun kumbarasında biriktirdiği parayı LÖSEV’e bağışlamasını, bir emeklinin son parasını, bir öğrencinin kanını lösemili bir çocuğun tedavisi için verdiğini gördük.

Bu senemizde, 20 yıldır yanımızda olan hastalarımız, gönüllülerimiz ve bağışçılarımızla bir araya gelelim, bu özel ve anlamlı yaşımızı eşsiz bir etkinlik ile taçlandıralım istiyoruz.

Uzun yıllar konuşulacak, vakfın tarihinde altın harflerle yer alacak bu ülküde, bu insanlık abidesinde siz de yanımızda olmak istemez misiniz?

Biz kocaman ve mutlu bir aileyiz...

1998’de bir masa bir sandalye ile başlayıp 15-20 çocuğa destek verirken bugün 30.000’in üzerinde hastamıza ulaştık. Bir avuç gönüllümüzün desteğini alırken bugün 5 milyona yakın gönüllü ve bağışçımızla kocaman bir aile kurduk. Sürekli kalıcı projeler ve eserler üreterek herkesin umut ve yaşam kaynağı olduk.

Daha 2 senelik bir vakıfken 2000 senesinde ülkemizin ilk ve tek LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi’ni hayata geçirdik.

2006 yılında yoğun tedavileri nedeniyle eğitimlerinden uzak kalan çocuklarımız için ülkemizin ilk Lösemili Çocuklar Okulu’nu, 2008 senesinde lösemili çocuklar ve ailelerinin ücretsiz konaklayabilecekleri dünyanın ilk LÖSEV Köyü’nü açtık.

Son olarak, LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanemiz sizin tuğlalarınızla emek emek büyüdü ve sadece lösemili çocuklar değil, bütün hastalar tüm branşlarda kaliteli ve doğru tedavi alabilsinler diye LÖSEV Sağlık Kenti’ne ve LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’ne taşındı.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Çocukları için kan arayan babalar ve hastane köşelerinde yatan anneler acı çekmesinler, maske takan çocuklar dışlanmasınlar istedik. Çocuklarımızı ilgisizlik, yoksulluk, enfeksiyon ve açlık nedeniyle göz göre göre kaybetmeye isyan ettik.

Yaratıcılığımızı ortaya koymak ve çocuklarımızın hepsini yaşatmak zorundaydık. Tertemiz ortamlar, mikropsuz odalar, çok modern hastaneler yarattık. Hepsinin üzerine sevgimizi ve umudumuzu ekledik. En önemlisi de hayatımızı verdik. Sonunda tedavi başarımızı %92’lerin üzerine yükselttik.

Türkiye’nin her yerinden gelen hastalarımız ve gönüllülerimizle beraber birbirine sımsıkı bağlı ve çok renkli, kocaman bir aile yarattık. Sonunda hep birlikte başardık.

Bir çocuğun hayatından daha değerli bir şey olamaz ki...