BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğine Sesleniş
LÖSEV'İN BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES'E FİLİSTİN MEKTUBU:
LÖSEV olarak İsrail-Filistin çatışmasının çözüme kavuşturulması ve ölümlerin durdurulması için Birleşmiş Milletlere (BM) çağrıda bulunduk.
Vakfımızın yönetim kurulu tarafından, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e hitaben yazılan mektupta, lösemili ve kanserli çocuklara tedavi, sosyal, maddi ve psikolojik yardımlar yapmak üzere 1998'de kurulan vakfımızın 2018'den bu yana Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal Konseyi (ECOSOC) teşkilatının danışma kurulu üyesi olduğu hatırlatıldı.
 
LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye’de tüm Lösemili ve kanserli Çocuklara tedavi, sosyal, maddi ve psikolojik yardımlar yapmak üzere 8 Kasım 1998’de kurulmuş kar amacı olmayan bir Sivil Toplum kuruluşudur. Aynı zamanda Vakıf olarak Şubat 2018 tarihinden beri Birleşmiş Milletler, ECOSOC teşkilatının da danışma kurulu üyesiyiz.
Sizlere bir çocuk hastalıkları ve pediatrik hematoloji & Onkoloji uzmanı Tıp doktoru, hayatını çocuklara adamış bir insan olarak seslenmek istiyorum. Lütfen bu savaşları durdurun.  İsrail ve Hamas arasındaki savaşta binlerce masum bebek, çocuk ölüyor. Çocuk Hastaneleri ve çocukların sığınakları bombalanıyor ve hiç bir tarafı, günahı olmayan çocuklar acımasızca katlediliyor. Bunu da bütün dünya seyrediyor.
Bizler doktorlar, hemşireler hepimiz Lösemili bir çocuğu yaşatabilmek için aylarca yıllarca uğraşırken, insanüstü çabalarken, televizyonlarda her gün kanlar içerisinde gördüğümüz bebeklere tahammül edemiyoruz.
 
Sayın Başkan,
Çocukların dili, dini, ırkı, milleti olamaz. Tüm dünyada bütün çocuklar eşittir ve BM Çocuk Hakları Beyannamesi ile korunmaya alınmış aynı haklara sahiptirler. Bugün Amerika veya Fransa da çocuklar okullarına gidebiliyor, İngiltere ve Japonya’da şeker, pasta yiyerek koşup oynuyorlarsa Filistin veya İsrail’deki çocuklar da bunları yapabilmelidirler.
Lütfen bu vahşi cinayetlere sessiz kalmayınız. Biz büyükler, Devlet Başkanları ve özellikle Birleşmiş Milletlerin daha aktif olması ve tüm gücüyle bu ölümleri durdurmaları gerektiğini düşünüyoruz. Sessiz kalmak veya sadece kınama kanaatimizce bu savaşa ve çocuk ölümlerine ortak olmak demektir.
Aksi takdirde hiç arzu etmesek de Birleşmiş Milletler Teşkilatı veya UNICEF ‘in var olma nedenleri tartışılacaktır.
 
LÖSEV olarak bütün dünyaya sesleniyoruz, ‘’Bir çocuğun hayatından daha değerli ve önemli bir şey olamaz. İster Filistin ister İsrailli olsun, tek bir çocuğun bile ölümüne sessiz kalamayız.”
Lütfen seyirci olmayın, geç kalmayın ve bir şeyler yapın.
Dünyayı sevgi ve iyilik kurtaracaktır!