BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN TÜRKİYE’Yİ TURUNCUYA BOYUYORUZ

Lösemiyle mücadelenin simgesi olan turuncu rengi ile 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda dayanışmayı güçlendiriyoruz. Yaşasın Lösemili Çocuklar, Yaşasın LÖSEV.
 
Bundan 25 yıl önce LÖSEV kurulduğunda; Lösemi tedavisindeki başarı oranı o kadar düşük, Lösemili Çocuklar ve aileler o kadar çaresizdi ki ne yazık ki o süreçte lösemiden pek çok çocuk kaybediliyordu.    LÖSEV, kansersiz bir dünya düşleyip “Lösemi Bulaşıcı Bir Hastalık Değildir” diyerek çıktığı bu yolda, sevgi, iyilik ve umut dolu mücadelesiyle toplumun farkında olmadığı ve ötekileştirdiği Lösemili Çocuklar algısını toplumu bilinçlendirerek yıktı ve “Kanser Kaderiniz Olmasın” diyerek kanserle mücadelelerini kazanan, hayata sımsıkı tutunan çocuklar yarattı.
 
Lösemiyle Mücadelede Umudun Temsilcisi: Lösante Hastanemiz
LÖSEV geçen 25 yılda Lösemili Çocuklar için bir yaşama umudu haline dönüştü. ‘Bir Tuğla da Sen Koy’ kampanyası ile tuğla bağışlarıyla inşa edilen Lösante Hastanesi, Lösemiyle mücadele eden minik yüreklere kapılarını sonuna kadar açıp onlara tamamen parasız tedavi hizmeti sunmaya başladı. LÖSEV’in kurulduğu yıl yüzde 25’lerde olan tedavi başarısı bugün LÖSANTE Hastanesi’nde %95’e ulaştı.
  Fakat hastanemiz şu anda yarı kapasiteyle çalıştırılabilmektedir. Mevcut kısıtlamalara rağmen, en büyük hayalimiz sadece Lösemiyle mücadele etmek, tam ruhsat ve tam kapasite ile daha fazla çocuğa umut olabilmektir. Bu amaç doğrultusunda, daha fazla hayata dokunabilmek için hiç yılmadan çalışmaya devam ediyoruz.


 
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası
Ülkemizde her yıl LÖSEV’ in öncülüğünde Kasım Ayının ilk haftası “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” olarak anılmakta ve Milli Eğitim Bakanlığınca özel haftalar kapsamına alınmaktadır.
LÖSEV, bu hafta kapsamında lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmakta, çocuklarımızın yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekerek; onlara olan destekleri arttırabilme amacıyla ülke genelinde farkındalık yaratma ve kanserden korunma bilinci oluşturma çalışmaları gerçekleştirmektedir.
Önemi ve anlamı büyük 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası içerisinde yer alan 8 Kasım, aynı zamanda LÖSEV'in kuruluş günüdür.
Kurulduğumuz günden bugüne söz verdiğimiz üzere Lösemili Çocukların daima yanında olduğumuzu vurguluyor, bu zorlu mücadelelerinde onlara ve ailelerine desteklerimizi aralıksız sürdürmenin haklı gururunu yaşıyoruz.
 


Lösemi ile mücadelenin rengi: Turuncu
Bu değerli hafta, umut ve dayanışmanın canlı bir simgesi, çocukluk çağı lösemi hastalığının rengi olan “TURUNCU” renk ile anılıyor. Lösemili Çocuklarımızın yaşam mücadelesine destek olmak ve onların yanında olduğumuzu açıkça göstermek için bu haftaya turuncu renkle dikkat çekiyoruz. Her bir turuncu ton, Lösemili Çocuklarımızın yaşama tutunmalarını simgelerken bizlere de umut aşılıyor.
 
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda “Ben de LÖSEV'in ve Lösemili Çocukların yanındayım, turuncumla farkındayım” diyorsanız turuncu renkli bir kıyafet ya da turuncu aksesuarlarınızla bireysel ya da kurumsal fotoğraf paylaşımlarınızı losev@losev.org.tr adresine e-mail göndererek ya da sosyal medya hesaplarınızda #BizKazanacağızLÖSEV etiketi ile @losev1998 hesabını da etiketleyerek paylaşın mücadelelerine destek, çalışmalarımıza güç olun.
Turuncu renk ve haftanın sloganı ile iyi dileklerinizin, moral ve motivasyon mesajlarınızın yer aldığı tüm video ya da fotoğraflar çocuklarımıza ve Vakfımız çalışmalarına büyük katkı sağlayacaktır.  
Hep birlikte haykıralım; YAŞASIN LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR, YAŞASIN LÖSEV


2-8 Kasım 2019 Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım Kampanyası