BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSERANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU

LÖSEV’Lİ ÇOCUKLARLA LÖSANTE’DE


Hatay Benim Şahsi Meselemdir” diyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirasa sahip çıkmak ve Hatay tarihini yeniden yeşertmek için bir dizi proje hazırlayan LÖSEV, Antakya Medeniyetler Korosu ile Antakya Çocuk Köyü Projesi için konser etkinliğinde buluştu.
 
Deprem felaketinin ilk gününden bu yana “Birlikte İyileşeceğiz” inancıyla bölgede depremin yaralarını sarmak için bir dizi çalışma yürüten Vakfımız şimdi de tüm depremzede çocukların ücretsiz faydalanacağı okullardan sanat atölyelerine, psikolojik destek ünitelerinden spor salonlarına kadar her şeyin titizlikle hazırlandığı Antakya Çocuk Köyü projesi için kolları sıvadı.
 
Büyük LÖSEV Ailesi olarak Antakya Medeniyetler Korosu ile Antakya Çocuk Köyü Projesi için 11 Mayıs’ta ortak konser etkinliğinde bir araya geldik. Ankara İncek’te bulunan LÖSEV Kent Konser Salonu’nda gerçekleşen konser öncesinde, sanatseverlerle birlikte Hatay’a ait resim ve fotoğraf sergisinin yanı sıra Antakya Mutfağı’na özgü lezzetlerle buluştuk.
 
Konserin ardından Medeniyetler Korosu ile bir LÖSEV kuruluşu olan LSV Eğitim Kurumları Öğrenci Korosu ortak parçalar da seslendirdi. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı konserde Koro, depremde kaybettiği 7 üyesini de andı. Depremin yaşandığı saate atfen konserin başlamasından 4 dakika 17 saniye sonra şarkıya ara veren koro, "Sesimi duyan var mı?" diye seslendi.
 
LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün EZER yaptığı konuşmada,
 
Proje kapsamında organize edilen konserden elde edilen tüm gelir, Antakya Çocuk Köyü inşası için kullanılacak. Antakya Çocuk Köyü projesinde, 0-18 yaş aralığındaki tüm depremzede çocukların ücretsiz faydalanacağı okullardan sanat atölyelerine, psikolojik destek ünitelerinden spor salonlarına kadar her şey titizlikle hazırlandı.