BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

HAYIRSEVER BAĞIŞÇILARINA TEŞEKKÜR

 

LÖSEV tedavide yüzde 100 başarıyı hedefleyerek çıktığı yolda bağışçıları sayesine emin adımlarla ilerlemektedir. Bu adımlardan biri olan vekâleten kurban bağışlarınızla Türkiye genelindeki 45 bini aşkın lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkin onko hastası ve ailelerine tedavide en az ilaçlar kadar önemli olan sağlıklı beslenmenin devamını sağlamaktayız. Siz değerli bağışçılarımızın desteği ile LÖSEV tarafından alınan vekâletler 12 ay boyunca taze et ve et ürünleri olarak ailelerimize ulaşmaktadır.

Vekâleten kurban temin ve kesim hizmetleri T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayımladığı “2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ” ile T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün ilgili hükümlerine uygun olarak yurt içinde Afyonkarahisar, Ankara, Amasya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Kayseri, Kırşehir, Şanlıurfa olmak üzere 13 ilde 25 ayrı kesim merkezinde dini vecibelere uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Emeği geçen tüm firmalarımıza teşekkür ederiz.

Yıllardır başarıyla icra ettiğimiz vekâleten kurban kesimi ibadetimizin bu yıl da yüzde 100 başarıyla tamamlandığını kamuoyuna memnuniyetle bildiririz. Vekâleten kurban kesimleri 14 yıllık tecrübemizle, Türkiye’nin en donanımlı, güvenilir entegre et tesislerinde, hijyenik koşullarda ve COVİD-19 tedbirleri alınarak, noter, veteriner hekim, din görevlisi, LÖSEV gözlemci personelleri ile LÖSEV denetçileri gözetiminde, vekalet veren hayırsever bağışçılarımızın isimleri tek tek okunarak, kesim merkezlerinin kapasiteleri dahilinde kesilmiş ve tüm süreç kameralarla kayıt altına alınmıştır. Tüm kesimlerimiz ayrıca T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından denetlenmiştir.

Kurban etlerinin bir bölümü kesimhanelerde görevli gözlemci personeller tarafından, kesim yapılan il ve ilçelerde ikamet eden lösemi ve kanser tedavisi gören Vakfımıza kayıtlı hastalarımıza 10’ar kilogramlık paketler halinde dağıtılmıştır. Bunun yanında Türkiye geneli et dağıtımlarımız 12 ay boyunca aralıksız devam etmektedir.

“Her Kurban Lösemili Çocuklara Can” diyerek destek olduğunuz tüm çocuklarımız ve aileleri adına hayırsever bağışçılarımıza yürekten teşekkürlerimizi sunuyor, ‘İyi ki varsınız’ diyoruz.

LÖSEV