BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSANTE - LÖSEV 1. ULUSLARARASI KANSER ve HAYAT SEMPOZYUMU

Kıymetli Bilim İnsanlarımız ve Sevgili Gönül Dostlarımız,
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’nı bundan 24 yıl önce Türk filmlerinin amansız hastalığı Lösemiye yakalanan çocuklarımızın hemen hepsini kaybettiğimiz bir dönemde bir masa bir sandalye ile kurduk. “Bir çocuğun hayatından daha önemli ve değerli bir şey olamaz” diyerek elimizi taşın altına koyduk. Küçücük bir bütçe ile kocaman bir eser yarattık.
Kurulduktan 2 yıl sonra Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi’ni, 2008 yılında Lösemili Çocuklar Okulu’nu, 2010 yılında tedavileri için Ankara dışından gelen ailelerimiz için Lösemili Çocuklar Köyü’nü hayata geçirdik. 2015 yılında ise Türkiye’nin en donanımlı Sağlık Kenti ve multidispliner hastanesi LÖSANTE’yi ülkemize kazandırdık. Burada hayallerimizi, ideallerimizi gerçeğe dönüştürmeye çalıştık. Bugünün değil, gelecek yüzyılın LÖSEV Sağlık Kenti’ni hayata geçirdik. Lösemide başarı oranımızı %92+2’lere taşıdık. Sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya sesimizi duyurduk. ECOSOC danışmanı olduğumuz gibi Çocuk Hakları alanında dünyanın saygın kuruluşlarından World of Children Vakfı tarafından “Çocuk Hakları Nobeli” olarak nitelendirilen ödülü aldık.
Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nda gelenekselleştirmeyi planladığımız LÖSEV 1. Uluslararası Kanser ve Hayat Sempozyumu ile de LÖSANTE Hastanemizdeki profesyonel doktor kadromuz ve dünyada onkoloji alanında söz sahibi uzmanlarımız eşliğinde çocukluk çağı Lösemisi ve erişkin kanserlerini ele alacağız. Bu buluşma ile kanser araştırmaları alanında büyük iş birliklerimizin gerçekleşeceğine inanıyor, hepinizin kıymetli katkıları için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla,

Pediatrik Hematolog & Onkolog
Dr. Üstün EZER
LÖSEV & LÖSANTE Kurucu Yönetim Kurulu BaşkanıTarihi 03-04 Haziran 2022 
Yeri Lösante Hastanesi Konferans Salonu

 

Yol Tarifi
Email losevsymposium@losev.org.tr
 
Katılım ücretsizdir. Kayıt şarttır. 3 Haziran 2022 programı Sağlık Profesyonellerine yöneliktir. Sunum dili İngilizcedir. Simültane tercüme hizmeti sağlanacaktır. 4 Haziran 2022 programı Genel Katılıma açıktır. Kanser hastaları ve yakınlarına yöneliktir. 

Detaylı bilgi ve kayıt için www.losevsymposium.org