BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEV - LÖSANTE 2. ULUSLARARASI KANSER ve HAYAT SEMPOZYUMU

LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’nı bundan 25 yıl önce Türk filmlerinin amansız hastalığı Lösemiye yakalanan çocuklarımızın hemen hepsini kaybettiğimiz bir dönemde bir masa bir sandalye ile kurduk. “Bir çocuğun hayatından daha önemli ve değerli bir şey olamaz” diyerek elimizi taşın altına koyduk.
Küçücük bir bütçe ile kocaman bir eser yarattık. Kurulduktan 2 yıl sonra Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi’ni, 2008 yılında Lösemili Çocuklar Okulu’nu, 2010 yılında tedavileri için Ankara dışından gelen ailelerimiz için Lösemili Çocuklar Köyü’nü hayata geçirdik.
2015 yılında ise Türkiye’nin en donanımlı Sağlık Kenti ve multidispliner hastanesi LÖSANTE’yi ülkemize kazandırdık. Burada hayallerimizi, ideallerimizi gerçeğe dönüştürmeye çalıştık. Bugünün değil, gelecek yüzyılın LÖSEV Sağlık Kenti’ni hayata geçirdik.
Lösemide başarı oranımızı kemik iliği nakli ile %92+2’lere taşıdık. Sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya sesimizi duyurduk. ECOSOC danışmanı olduğumuz gibi Çocuk Hakları alanında dünyanın saygın kuruluşlarından World of Children Vakfı tarafından “Çocuk Hakları Nobeli” olarak nitelendirilen ödüle layık görüldük. 
LÖSEV - Lösante 2. Uluslararası Kanser ve Hayat Sempozyumu ile de LÖSANTE Hastanemizdeki profesyonel doktor kadromuz ve dünyada onkoloji alanında söz sahibi uzmanlarımız eşliğinde çocukluk çağı Lösemisi ve erişkin kanserlerini ele alıyoruz. Bu çalışmalar ile kanser araştırmaları alanında büyük iş birliklerimizin gerçekleşeceğine inanıyor, hepinizin kıymetli katkıları için teşekkür ediyorum. Saygılarımla,

Pediatrik Hematolog & Onkolog
Uzm. Dr. Üstün EZER
LÖSEV & LÖSANTE Kurucu Yönetim Kurulu BaşkanıTarihi 8-10 Eylül 2023 
Yeri Lösante Hastanesi Konferans Salonu

 

Yol Tarifi
Email losevsymposium@losev.org.tr
 
  • Katılım ücretsizdir. 
  • Kayıt zorunludur.
  • 8 Eylül 2023 programı Hemşirelere, 9 Eylül 2023  Sağlık Profesyonellerine yöneliktir.
  • 9 Eylül 2023 Günü sunum dili İngilizcedir. Simültane tercüme hizmeti sağlanacaktır.
  • 10 Eylül 2023 programı Genel Katılıma açıktır. Onkoloji hastaları ve yakınlarına yöneliktir. 

Detaylı bilgi ve kayıt için www.losevsymposium.org