BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEV 25. YIL AÇILIŞ TÖRENİ
LÖSEV’İN 25. YILI AÇILIŞINDA
SILA VE LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR BİRLİKTE SAHNE ALACAK
 
LÖSEV olarak ünlü sanatçı Sıla Gençoğlu’nun sahne performansı ile 25. yıl dönümünü taçlandıracak özel bir geceye hazırlanıyoruz. İş, sanat, sağlık ve basın dünyasının önemli isimlerinin ağırlanacağı gecede sevgi, iyilik ve umut ile mücadele yüklü 25 yıllık yolculuğumuzu katılımcılara sunacağız.
 
Küçük bir muayene odasından milyonlara uzanan hikâyesini on binlerce hayata dokunarak ilmek ilmek işleyen Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV olarak, çeyrek asrımızı kutlamaya hazırlanıyoruz. Kurulduğumuz 1998 yılında 35 Lösemili Çocuğa hizmete başladık. Bugün 75 bine yakın aileye, 6 milyonu aşkın gönüllümüz ile Türkiye’nin ve dünyanın en büyük gönüllü ağını oluşturarak el uzatıyoruz. Her geçen yıl bağışçılarımızdan personelimize, kayıtlı hastalarımızdan gönüllülerimize ağını kat ve kat büyüten LÖSEV olarak, kuruluşumuzun 25. yılını 19 Eylül 2023 tarihinde İstanbul İş Sanat’ta düzenlenecek olan özel bir geceyle kutlayacağız.
 
Kokteyl ve müzik dinletisi ile başlayacak olan gecede, LÖSEV’in çeyrek asırlık yolculuğundaki kilometre taşlarını ve mücadelesini konuklar ile paylaşılacağız. Sonrasında ünlü sanatçı Sıla Gençoğlu’nun sahne alacağı gecede iş, sanat, sağlık ve basın dünyasının önemli isimlerini ağırlayacağız. Bu özel gecede Sıla Gençoğlu’na, LÖSEV’in hastalık süresince fiziksel ve psikolojik olarak zorluklar yaşayan çocukların, yaşam motivasyonlarının artması ve özgüvenlerinin tazelenmesi amacıyla oluşturduğumuz Lösemili Çocuklardan oluşan koro eşlik edecek. Gecede ayrıca LÖSEV’in çalışmalarına güç veren, Lösemi ve çocukluk çağı kanserlerine ilişkin toplumsal farkındalığın oluşmasına destek olan kişilere “LÖSEV Çeyrek Asır Ödülü” takdimi de yapacağız. 
 
 
SEVGİ, İYİLİK VE UMUDUN MÜCADELESİ
 
25 yılı geride bırakan LÖSEV olarak, Lösemi ve kansere karşı istikrarlı bir şekilde sevgi, iyilik, umut mücadelesi veriyoruz. LÖSANTE Hastanesi, sağlık hizmetlerinde alanında en yetkin sağlık kuruluşlarından biri haline gelerek, teknolojinin gerektirdiği yeniliklerle Lösemi tedavisinde yüzde 94 oranında başarıya imza atıyor ve yüzde 100’ü hedefliyoruz.
 
Yoksulluğun yarattığı, o derin çaresizliğin kollarına hiçbir çocuğun bırakılmadan, minicik bedenlerindeki kocaman mücadelelerine rehberlik etmeyi, sevgiyle kucaklamayı ve en önemlisi iyileştirmeyi kendimize görev ediniyoruz. 1998’den bu yana yürüttüğümüz çalışmalar ile toplumsal farkındalığa, dayanışmaya, iyiliğin yayılmasına ve sosyal politikalara katkıda bulunuyoruz.
 
İnsanlığa ve bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlayan LÖSEV olarak, Lösemi ve kanser mücadelesi veren çocukların ve gençlerin ücretsiz tedavilerini üstlenmenin yanı sıra onları LSV Eğitim Kurumları, yaz kampları, Canım Kardeşim Projesi ve eğitim bursları ile destekleyerek; araştırmaya, eleştirmeye, öğrenmeyi öğrenmeye, yaratıcı fikirler geliştirmeye özendiriyoruz. Böylece üst düzey ahlaki değerlerle donatılmış, aklı ve bilimi esas alan, toplumsal sorumluluklarının bilincinde, Atatürk’ün ilkelerini kendine şiar edinmiş, ülkesini seven ve ülkesi için mücadele eden gençlerin yetişmesine katkı sunuyoruz.
 
   
 
LÖSEV
Eylül /2023