BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEV OLARAK 25. YILIMIZDA İKİNCİ OFİSİMİZİ AÇTIK
“KAYSERİ’DE UMUT OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak 2017’den bu yana Kayseri’de faaliyet gösterdiğimiz ve binlerce insana umut olduğumuz ofisimizin ikincisini 25. yılımızda, Kayseri Sivas Caddesi'nde hizmete sunduk.
Vakfımızın görkemli ve yoğun katılımlı açılışına, Genel Koordinatörümüz Hülya Ünver, LÖSEV Yönetim Kurulumuz ve Mütevelli Heyetimiz, Kayseri protokolü ile Lösemili Çocuklarımız, yetişkin hastalarımız ve aileleri, bağışçılarımız ile gönüllülerimiz katıldı.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar haftasının hemen öncesinde gerçekleştirdiğimiz açılışımızda, haftaya dikkat çekmek adına, organizasyonda turuncu renkler misafirlerimizi karşılarken; koro sunumları, dans ve kostümlü animasyon gösterileri düzenledik.

Genel Koordinatörümüz  Ünver: “Şimdiki hedefimiz lösemi ve kanserde tedavi başarı oranını yüzde yüzlere çıkarmak.”

Vakfımızın Genel Koordinatörü Ünver, açılışta yaptığı konuşmada, Kayseri’de ikinci bir ofis açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 25 yıldır faaliyetlerini sürdüren LÖSEV'in her geçen gün daha çok lösemi ve kanserle mücadele eden çocuğa umut olduğunu belirten Ünver, "Kurulduğumuz yıllarda yüzde 20'lerdeki iyileşme oranı bugün LÖSANTE hastanemizde yüzde 94’e ulaştırdık. Şimdiki hedefimiz, LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün EZER’in deyimi ile lösemide ve kanserde tedavi başarı oranını  yüzde yüzlere çıkarmak. Bunca çabayı ve emeği 25 yıldır her zaman sevgi, iyilik, umut ve mücadele ederek sürdürdük. Bundan sonrasında da aynı cesaret ve umutla sürdürmeye kararlıyız. İyi ki varsın LÖSEV ve iyi ki varsın Üstün Ezer diyoruz. Değerli bağışçılarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ofisimizi bağışlarıyla hayata geçirmiş bulunuyoruz. Lösemili Çocuklarımıza şifa olsun, ailelerimize deva olsun." ifadelerini kullandı.

2021 yılında lösemiye yakalandıktan sonra atlatan fakat kısa süre önce hastalığı nüks eden Gencimiz Meva Topuz yaşadığı süreci şöyle anlattı “Burada olmak benim için çok gurur verici. Ben Meva, 18 yaşındayım. 2021 yılında hastalığımla tanıştım ve 2 yıl süren tedavimin ardından tam bitti derken tekrardan geldi ve tekrardan savaşıma başladım. 2021 yılında ilk teşhisimi aldığımda hastane odamda aslında umut beklerken LÖSEV’le tanıştım, bana umut oldu ve hayata bağladılar. Ayakta tedaviye geçtiğimde ise ben LÖSEV’e destek olmaya çalıştım ve gönüllü olarak etkinliklerine katıldım ama maalesef tekrardan savaşıma dönmeye başladım. Kanserimin tekrardan çıkması beni gerçekten çok yıktı ama bu sefer farklı bir durum vardı. LÖSEV hep yanımdaydı. Ben şu an tedavi görüyor olsam da LÖSEV’e desteğimi hiç bırakmadım. Hastanede gördüğüm arkadaşlarıma, hastalara anlatıyor ve bilinçlendiriyorum.”

LÖSEV'in önemli çalışmalara imza attığınının vurgulandığı açılışta LÖSEV'e destek çağrısında bulunuldu. Lösemi ve kanser ile mücadele eden çocuk ve yetişkin hastaların LÖSEV Kayseri irtibat ofilerine gelerek kayıt olabileceği belirtildi.
 
Adres
Kılıçaslan Mahallesi. Sivas Bulvarı. Doktorlar Apartmanı.
No:64 Daire:1 Melikgazi Kayseri
Telefon
+90 352 999 13 05
 
 
 
LÖSEV
EKİM/2023
     losev.org.tr   losev@losev.org.tr