BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEV 25. YIL KUTLAMALARI
25. YIL GALAMIZDA
NİLÜFER VE LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIMIZ AYNI SAHNEDE
 
LÖSEV olarak kuruluşumuzun 25’inci yıl dönümünü, özel bir gece ile taçlandırdık.
Ünlü sanatçı Nilüfer ve Lösemili Çocuklar Koromuzun sahne performanslarıyla göz doldurduğu gecede iş, sanat, sağlık ve basın dünyasının önemli isimlerini ağırladık.
 
Küçük bir muayene odasında yolculuğuna başlayan LÖSEV- Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak kuruluşumuzun 25’inci yılını kutlamaya devam ediyoruz. Antalya Cosmos Theatre’da geçtiğimiz akşam düzenlediğimiz gala ile Büyük LÖSEV Ailesi olarak unutulmaz bir gece yaşadık. Kokteyl ve Trio müzik dinletisiyle başlayan gecenin sunuculuğunu, aynı zamanda bir gönüllümüz olan ünlü Spiker Damla Uğurtürk yaptı.
 
İş, sanat, sağlık ve basın dünyasının önemli isimlerinin ağırladığımız bu özel gecede, 25 yılı geride bırakan vakfımızın ilerleyişindeki kilometre taşlarını izleyicilerle paylaştık.
 
Antalya Desteği ile Burada da Hastane ve Okul
 
Hastanemiz LÖSANTE’ Lösemideki başarı oranının yüzde 94'lere ulaştığını aktaran vakfımızın Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer, yaptığı konuşmada şunları kaydetti "Dünyanın çok sayılı hastanelerinde bu başarı var. Türkiye'de bunu başarmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Her şey para demek değildir ama her türlü desteğin ucunda sizin bağışlarınız yer alıyor. Sizler desteklerinizle bu çocuklara hayat verdiniz, bizlere inandınız. Güvendiniz. Ve yüzde 94 başarıyı elde ettik. Burada asıl başarı çocuklarımızın. Onlar Lösemi canavarıyla savaşırken umutlarını hiç kaybetmediler. 'Biz iyileşeceğiz,' dediler. Savaştılar ve başardılar." Dr. Üstün Ezer, bu kapsamda başarı oranının yükselmesi için kök hücrelerin çoğaltılması ve organ yetmezliklerinin giderilmesi gibi alanlarda çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Dr. Üstün Ezer, Antalya'da bir Lösemili Çocuklar Köyü kurmak istediklerini belirterek, "Bürokrasiden veya bağışçılarımızdan bir arsa istiyoruz. Lösemili çocuklara okul yapabilmek, Lösemili Çocuklar Köyü, ücretsiz hizmet veren bir hastane yapabilmek için yüzlerce ve binlerce çocuğun hayatını kurtarmak için istiyoruz. Yemyeşil bir bahçenin içerisinde bunu gerçekleştirmek istiyoruz." dedi.
 


Meme Kanseri ile Mücadele Ederken Kızının Lösemi Olduğunu Öğrendi
 
Gecenin ilk konuşmacısı meme kanseri ile mücadele ederken kızının da lösemi olduğunu öğrenen hem annemiz hem de kayıtlı hastamız Duygu Tuna düşüncelerini şöyle dile getirdi. “Halen lösemi tedavisi devam etmekte olan Ahenk Tuna’nın annesiyim. Fakat maalesef ki bizim bu hastalıklarla tanışmamız Ahenk ile olmadı 2021 yılında meme kanseri teşhisi aldım. Ahenk’i ise bir süredir devam eden hafif ateş ve nadiren olan karın ağrısı sebebiyle hastaneye götürdüm. Sonrasında Ahenk’e lösemi teşhisi konduğunu ancak üç gün sonra söyleyebildi ailem bana. İnsan önce duyduklarını algılamakta zorlanıyor. Kabul etmek istemiyor. Böylesine zorlu bir süreçle bir çocuğun mücadele etmesine yürek dayanmıyor. İşte tam da bu zorlu süreçte tıpkı bir aile gibi hem maddi hem manevi desteği ile LÖSEV hep yanımızdaydı. Tabii ki LÖSEV’i zaten yıllardır biliyorduk ancak bir gün bizim de LÖSEV’li olacağımızı hiç düşünmemiştik.
Biliyoruz ki “Her şey insanlar için”. Gülen yüzleri, içten samimi sıcak yaklaşımları ile tüm tedavi sürecinde hep yanımızda olan tüm LÖSEV çalışanlarına ve gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Sevgi, iyilik ve umut dolu mücadelemizde biz kazanacağız. İyi ki varsın LÖSEV”
 
Nilüfer ile Sahne Alan Lösemili Çocuklarımız Duygu Dolu Anlar Yaşattı
 
Mücadelelerinden hiç vazgeçmeden, var güçleriyle yaşama tutunan ve sonrasında vakfımıza bağlı LSV Eğitim Kurumları’nda yarım kalan eğitim hayatlarına devam eden çocuklarımızın sahne performansları, seyircilere duygu dolu anlar yaşattı.
 
Önce sergiledikleri modern danslarla sahnede göz kamaştıran Lösemili Çocuklarımız, daha sonra Sev kardeşim, Ey özgürlük, Güzel günler göreceğiz şarkılarını seslendirirken Türk Pop müziğinin unutulmaz hitlerinden “Dünya dönüyor”u da ünlü sanatçı Nilüfer ile birlikte seslendirdi. Gece konserin ardından LÖSEV Marşımız ile son buldu.