BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı

Tam 25 Yıldır Mücadele LÖSEV’de

Tam 25 Yıldır Mücadele LÖSEV’de

Tam 25 yıldır bitmek bilmeyen bir mücadelemiz var.
Zamana karşı…
Dışarıdan küçük, yaşayana büyük dertlerin mücadelesi.
Burada her gün yeni bir mücadele var.
Tek ihtimalin kazanmak olduğu bir mücadele
Ağırlığı ölçü birimleriyle ifade edilemeyecek sorumluluklar
Bizim mücadelemiz küçücük bir hücrenin içinde ama dünyaları değiştirecek kadar.
Bazen bir tuğlayla, bazen bir mesajla…
Sonunda kazananın hep biz olduğumuz bir mücadele.
Tam 25 yıllık bir mücadele.
LÖSEV, 25 yaşında! Sevgi, iyilik ve umutla
 
1998 yılında Pediatrik Hematolog & Onkolog Dr. Üstün Ezer, Ankara’daki bir devlet Hastanesi’nde Lösemili Çocukları tedavi ederken onların ihtiyaçlarını görmezden gelemiyordu. Bu ihtiyaç kimi zaman bir televizyon kimi zaman annesinin oturacağı bir koltuktu. LÖSEV’in temelleri tam orada tanık olunan yoksulluk ve yoksunlukla mücadele için atıldı.
 
8 Kasım 1998’de kurulan vakıf 2000 yılında Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE’yi açtı. Burada ücretsiz tanı ve tedavi ile çocuklara hayat verilirken 2008 yılında görülen ihtiyaç üzerine Lösemili Çocukların ücretsiz eğitim görebileceği Lösemili Çocuklar Okulu, 2010 yılında ise şehir dışından gelen hastalar için Lösemili Çocuklar Köyü hayata geçirildi. ‘Bir Tuğla da Sen Koy Kampanyası’ ile Türk halkının tuğla bağışları ile inşaa edilen Lösemili Çocuklar Kenti ve multidisipliner hastanesi Lösante 2015 yılında faaliyete başladı.
 
Tüm bu projelerin arkasında çok güçlü bir ‘inanç’ ve ‘mücadele’ vardı… Löseminin tedavi edilebilen bir hastalık olduğu topluma anlatılırken pahalı tedavi yöntemlerinin hasta yakınlarına ağır geldiği vurgulandı. Bir tek çocuk değil, yüzlerce on binlerce çocuk için çözümler üretilmeye başlandı. Yıllarca yıkılmayacak eserler hayata geçirilirken
İyileşen her çocuk, yüzü gülen her anne hepimizin eseri oldu.
 
Gelecek çeyrek asrımızda vakfımızın dürüst, adil, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda topluma faydalı kalıcı eserler üretebilme vizyonuyla yapacağı yeni projelerinde herkesi görmeyi ve çeyrek asırlık bu başarının bir parçası haline getirmeyi arzu ediyoruz.  
Çünkü bu mücadele hepimiz için…
https://www.losev.org.tr/v6/gonullu
Filmi İzlemek İçin BURAYA tıklayınız

LÖSEV’in 25 yıldır bitmeyen mücadelesiyle ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız