BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı


LÖSEV FAYDA

 FAYDA (Farkındalık Yaratma ve Dayanışma) hareketi, LÖSEV’in tüm Türkiye’deki üniversitelerde yürüttüğü uzun soluklu bir projedir.

Üniversite öğrencilerine farkındalık, sosyal sorumluluk, iletişim ve gönüllülük bilinci aşılarken onların da pek çok farklı konuda kendilerini ve çevrelerini geliştirmeleri, deneyim kazanmaları, LÖSEV, lösemili ve kanserli çocuklar ve ülke yararına yapılan çalışmalara dahil olmaları hedeflenmektedir.

FAYDA projesi kapsamında yapılabilecekler:
    Lösemili çocuklarımıza yapılacak en büyük yardım, öncelikli olarak LÖSEV’i yakından tanımak ve tanıtmaktır.

Üniversitenizde bir ders saati kapsamında uygun tarihler belirleyerek LÖSEV seminerleri düzenleyebilir çevrenizdeki eğitimci arkadaşlarınıza yönlendirmelerde bulunabilirsiniz.

Üniversitenizde FAYDA Kulübü/Topluluğu kurulmasına yönelik girişimde bulunabilir danışmanlığını üstlenebilirsiniz.

Personellerimize, gönüllülerimiz, lösemili çocuk-gençlerimize ve ailelerine, yönelik alanınız dahilinde bir eğitim desteği verebilirsiniz.

Tedavisi bitmiş ve bitmeye yakın çocuk ve gençlerimiz için her hafta cumartesi günleri daimi olarak 1 saat etüt programı kapsamında branş dersleri ya da hobi eğitimi konusunda destek verebilirsiniz.

Üniversite içerisinde yayımlanan dergi, gazetelerde yazı ya da görsellerimize yer verebilir, varsa radyo programlarına konuk edebilir ya da değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşmak adına röportaj gerçekleştirebilirsiniz.

Sizler de bütün dünya çocuklarının hak ettiği güzellikte olan Lösemili Çocuklar Köyümüze okulunuzla birlikte ziyaretler gerçekleştirebilir ve sizlere özel etkinlikler içerisinde yer alabilirsiniz.

Sizler de lösemi ve kansere, sağlıklı yaşama, eğitim hakkının evrenselliğine, gönüllülük bilincine, toplumsal ve sosyal sorumluluk ilkesine dikkat çekecek fikirler üretebilir ve LÖSEV ile birlikte bu fikirleri hayata geçirebilirsiniz.

Sağlık bilincinin oluşması ve farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan Sağlıklı Yaşam etkinlikerimize katılım sağlayabilirsiniz.

LÖSEV’in dünyaya kazandırdığı “Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında, akademisyen ve öğrencilerinizin, bünyemizdeki yetenek gruplarıyla LÖSEV’in sahnesinde yer alabilirsiniz. Aynı zamanda yurt dışında aynı kaderi paylaşan çocuklarımıza rehberlik edebilmek adına tercüme konusunda da destek verebilirsiniz.

Çocuklarımızın eğitim ve tedavilerinin sürdürülmesinde desteğinizi almak bizi çok mutlu edecektir. Bu anlamda sizler de lösemili çocuklarımızın bizzat annelerinin el emeği olan birbirinden kıymetli ve özel LSV Dükkan ürünlerinin yer aldığı stantları okullarınızda açabilirsiniz.

Okul içerisinde gerçekleştireceğiniz etkinliklere katılımcı olarak davet edebilir ya da LÖSEV Tanıtım ve ürün stantlarımızı öğrencilerinizin açmasını sağlayabilirsiniz.

Zaman kaybetmeden dergi ve broşürlerimizden veya internetten LÖSEV çalışmaları ve lösemi hakkında daha fazla bilgi toplayıp bunu arkadaşlarınızla ve tüm yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca sizler de LÖSEV farkındalığı yaratmak ve arttırmak için LÖSEV afişlerini üniversite bünyesinde duyuru panolarına asabilirsiniz.
 

LÖSEV FAYDA ekibine katılmak ve detaylı bilgi almak için fayda@losev.org.tr veya iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.