BAĞIŞ YAP Lösev - Lösante
Lösev | Lösemili Çocuklar Vakfı


LÖSEV İncileri

    

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisedeki çocuk ve gençlerde sivil toplum ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirerek geleceğin duyarlı bireylerinin yetişmesini sağlamak amacıyla yürütülen uzun dönemli projelerimizden biridir.  Öğrencilere, velilere ve eğitimcilere LÖSEV’i tanıtırken ilgilerini katkıya dönüştürüp uzun vadede bilinçli, topluma duyarlı gönüllüler kazandırmak ve özellikle geleceğimiz olan çocukları sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, hastalıklardan korunma yolları hakkında bilinçlendirmek hedeflenmektedir.

İşte LÖSEV İncilerinin yapabilecekleri:
- LÖSEV çalışmaları ve lösemi hakkında daha fazla bilgi toplayıp bunu arkadaşlarınızla ve tüm yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca sizler de LÖSEV farkındalığı yaratmak ve arttırmak için LÖSEV afişlerini okullarınızın duyuru panolarına asabilirsiniz.
- Okulunuzla birlikte uygun tarihler belirleyerek LÖSEV seminerleri düzenleyebilirsiniz.
- Okulunuzda LÖSEV kulübü kurabilir ve bu amaçla yürütülecek tüm çalışmaları kulüp bünyesinde yönetebilirsiniz.
- Okulunuz için LÖSEV bağış kumbaralarımızdan talep ederek lösemili arkadaşlarınızın sağlık ve eğitim masraflarına destek olabilirisiniz.
- Çocuklarımızın eğitim ve tedavilerinin sürdürülmesinde desteğinizi almak bizi çok mutlu edecektir. Bu anlamda sizler de lösemili çocuklarımızın bizzat annelerinin el emeği olan birbirinden kıymetli ve özel LSV Dükkan ürünlerinin yer aldığı stantları okullarınızda açabilirsiniz.
- Sizler de her yıl düzenlediğimiz “LÖSEV Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” etkinliğimize katılım sağlayabilir ve kansere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla yanımızda yer alabilirsiniz. Bu farkındalığı yaratmayı amaçlayarak kendi şehrinizde de LÖSEV Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nü gerçekleştirebilirsiniz.
- Sizler de LÖSEV’in dünyaya kazandırdığı “Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında, öğrenci ve öğretmenlerinizin yetenek ve yaratıcılıklarıyla şekillenen dans, tiyatro, müzik gibi sahne gösteri gruplarınızla LÖSEV’in sahnesinde yer alabilir ve öğrencilerinizin eğlenerek öğrenen bireyler olması yolunda bir adım daha atabilirsiniz.
- Sizler de lösemi ve kansere, sağlıklı yaşama, eğitim hakkının evrenselliğine, gönüllülük bilincine, toplumsal ve sosyal sorumluluk ilkesine dikkat çekecek fikirler üretebilir ve LÖSEV ile birlikte bu fikirleri hayata geçirebilirsiniz.
- Bütün dünya çocuklarının hak ettiği güzellikte olan Lösemili Çocuklar Köyü’müze okulunuzla birlikte ziyaretler gerçekleştirebilir ve sizlere özel etkinlikler içerisinde yer alabilirsiniz.
- Tedavisini tamamlamış olan lösemili çocuklarımızın okudukları LÖSEV Koleji ile birlikte farkındalık yaratacak dans,tiyatro,müzik,spor,sosyal ve kültürel geziler gibi ortak organizasyonlar düzenleyebilirsiniz.

LÖSEV İncileri’ne katılmak ve detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.